Niezbędnik

Jak (i gdzie) szukać ofert?

O tym, jak aktywnie szukać pracy oraz co zrobić, aby zwiększyć szanse na zatrudnienie, dowiesz się z materiałów, które będą cyklicznie pojawiać się na blogu. Aktualnych ofert pracy możesz szukać w lokalnych gazetach, jednak najszybciej dotrzesz do nich poprzez jeden z (bardziej lub mniej) specjalistycznych portali:


Niektóre z nich pozwalają po bezpłatnej rejestracji aktywować usługę, dzięki której po wyborze interesującej branży na Twoje konto mailowe będą automatycznie spływać nowe oferty.
Możesz także zapoznać się z ofertami na stronie lokalnego urzędu pracy. Oprócz propozycji pracy znajdziesz tam także informacje o szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Pamiętaj jednak, że korzystanie z nich (tak ofert, jak i szkoleń) wymaga wcześniejszej rejestracji, co okupisz nawet kilkugodzinnym oczekiwaniem w kolejce.

Szkolenia i projekty dla studentów

Jeśli jesteś studentem, warto odwiedzić Akademickie Biuro Karier- ofert z pewnością będzie mniej, niż na portalach, jednak uzyskasz informację na temat bezpłatnych szkoleń, a w niektórych wypadkach możesz skorzystać z porady doradcy zawodowego.

A kiedy pojawia się frustracja

Istnieje ryzyko, że podjęte przez Ciebie działania nie dadzą pożądanego efektu. Możesz pomyśleć, że całe to szukanie pracy jest bez sensu, bo i tak nic nie da się zmienić, ale...wtedy na pewno nic się nie zmieni. Nie poddawaj się- jeśli pojawia się poczucie bezradności i niska samoocena, warto poszukać pomocy u psychologa, który na pewno okaże Ci zrozumienie i wsparcie. Pomoże również radzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, takimi jak smutek, złość czy strach o przyszłość.